hand hand
 

logo Benson Technology

     
 

Konec šanonů! Data i komunikace už jedině online.

Případová studie realizace IT řešení v cloudu pro našeho klienta Koncept Ekotech.

Firma Koncept Ekotech poskytuje systémová řešení v oblasti hospodaření s vodou. Specializuje se na optimalizaci hospodaření s vodou, od její kvality, až po spotřebu energie na ohřev pro společnosti po celé České republice.

Potřeby společnosti v IT oblasti

„Naši zaměstnanci jsou neustále v terénu. Sejít se je na hranici nemožného. Navíc kdykoli jsme měli mít poradu, rozesílal jsem agendu mailem a následně kolegy bombardoval aktualizacemi. Bylo to otravné a zoufale neefektivní,“ vzpomíná majitel společnosti Zdeněk Petrů na dřívější fungování. Společnost Benson Technology proto navrhla řešení v podobě Office 365. Firmu to mělo zbavit nefunkční komunikace i hromad šanonů, které obchodní zástupci vozili v autech.

Přínosy nového řešení

 • veškeré nástroje Office 365 fungují online, každý v nich pracuje s nejaktuálnějšími daty
 • produkt OneNote efektivně řeší organizaci, řízení a plánování ve firmě – vše je rozčleněno do strukturovaných složek, u každé se samostatně nastavují přístupy, všichni získají dokonalý přehled, pracují online odkudkoli
 • veškeré dokumenty jsou nahrané ve virtuálním úložišti OneDrive
  „Vše máme na tabletu, šanony jsme zlikvidovali. Vlastně jsme úplně zrušili i papíry a propisky. Fungujeme jedině online.“
 • komunikačním nástrojem č. 1 se stal Skype for business, doplňuje ho Intranet (oproti předchozímu řešení dostupný odkudkoli, z tabletu, počítače i mobilu)
Koncept Ekotech
Systémová řešení v oblasti hospodaření s vodou

V jednom balíku jsme získali maximum služeb. Navíc vzájemně provázaných a vždy v nejaktuálnější verzi. Největší přínos osobně spatřuji v nástroji OneNote, kam zadáváme úkoly, odškrtáváme, vkládáme dokumenty. Nic takového jsme předtím neměli. K nezaplacení je i úložiště OneDrive. Vejde se tam úplně vše. Vyhlásili jsme konec šanonům a brožurám, k zákazníkům už bereme pouze tablet.

   
 

Jaká cesta vedla k Office 365?

Jedním slovem pozvolná. Přechod na nové technologie měl být pro uživatele co nejkomfortnější, proto se nic neměnilo ze dne na den. Každý zaměstnanec dostal nový tablet a firma vyhlásila tříměsíční přechodné období.

 • Pro Koncept Ekotech jsme připravili prezentaci, která Office 365 a jednotlivé nástroje přehledně představila.
 • Zároveň jsme zaměstnancům po celou dobu byli plně k dispozici při řešení jakýchkoli dotazů.

Po uplynutí 3 měsíců nastal Den D, od kterého už nic nesmělo fungovat postaru. Všichni povinně používali pouze tablet, mobil nebo počítač.
„I nejzarputilejší „šanonisté“ velmi brzy uznali, že to byla změna k lepšímu, a z nového systému byli nadšení.“

Využití Office 365
 • shield
  efektivní řízení
  a plánování
 • pig
  umožňuje práci
  odkudkoliv s perfektním
  zabezpečením dat
 • screen
  dokonale zvládnutá interní
  komunikace (MS Outlook,
  Skype for business, Intranet)
 

Rádi najdeme nejlepší řešení i pro vás pošlete nám své kontaktní údaje a ozveme se vám.

Chcete se dovědět více o možnostech nejnovějších technologiích, vyzkoušet si je či nechat předvést?